Event Results
JH Bearkat Relays 3-18-24
March 18, 2024
Division
JH Boys
JH Girls
Event
100 M Dash
200 M Dash
400 M Dash
800 M Run
1600 M Run
2400 M Run
100 M Hurdles
110 M Hurdles
300 M Hurdles
4x100 M Relay
4x200 M Relay
4x400 M Relay
Long Jump
Shot Put
Discus
Triple Jump
High Jump
Pole Vault
JH Boys - 100 M Dash
Prelim Heats
Heat 1
Lane
Athlete
School
Time
1
Brandon Davis
Central Heights A
2
Caiden Morton
Gary A
12.62
3
MUHAMMAD, M.
Frankston 8th
12.12
4
Richardson, Zayden
Cushing
13.25
5
Jahn Avalos
New Summerfield
13.30
6
Rigoberto Padilla
Central Heights B
7
Isaiah Stout
Fredonia Hill Baptist Academy
14.42
8
Bryce Parrish
Zavalla
14.93
Heat 2
Lane
Athlete
School
Time
1
Landon Blaney
Douglass B
19.90
2
Eli White
Douglass A
15.06
3
Tyrick Davis
PCA A
12.32
4
McCarthy, Ryan
Mount Enterprise A
13.12
5
HOWIE, D.
Frankston 7th
15.02
6
D'Angelo Roberson
San Augustine 8th
11.80
7
Landon Williams
Woden
12.08
8
Macias, Jacob
Cushing B
16.40
Heat 3
Lane
Athlete
School
Time
1
Levi Solomon
Gary A
12.95
2
Yoder, Jacob
Mount Enterprise B
3
Coleman Lamborn
Gary B
14.01
4
Eduardo Vasquez
PCA B
13.63
5
BAILEY, A.
Frankston 8th
14.21
6
Levi Helms
Douglass B
23.86
7
Noah Simpson
Laneville
8
Jeremee Sheppard
Laneville
13.21
Heat 4
Lane
Athlete
School
Time
1
Ramon Hernandez
Laneville
13.29
2
McElwee, Landon
Cushing
3
WALLS, CORBIN
Frankston 7th
14.85
4
Logan Balderas
Woden
13.76
5
Jojo Holman
San Augustine 8th
13.25
6
Gus Thompson
PCA A
12.09
7
Giancarlo Soto
Central Heights B
15.92
Heat 5
Lane
Athlete
School
Time
1
Leonard Bishop
Fredonia Hill Baptist Academy
14.83
2
Rene Moreno
New Summerfield
14.27
3
Bryant, Kaden
Mount Enterprise A
13.25
4
Brayden King
Gary B
17.33
5
Logan Bishop
Douglass A
15.18
6
Maverick Renfro
Zavalla
15.86
7
Morrow, Chase
Cushing B
15.09
Heat 6
Lane
Athlete
School
Time
1
Nathan Foreman
PCA A
12.99
2
WILSON, K.
Frankston 8th
3
Pierce, Ryder
Cushing
14.31
4
Erick Barrios
San Augustine 8th
14.18
5
Josseph Cardenas
PCA B
17.34
6
Sustaita, Lane
Cushing B
15.61
7
Bryce Reeves
Gary B
16.63
Heat 7
Lane
Athlete
School
Time
1
Elijah Parker
PCA B
13.92
2
Strong, Kolton
Mount Enterprise A
15.12
3
Dakota Martin
Woden
13.88
4
Gustavo Escobedo
Douglass A
14.93
5
Jaiden Embry
Douglass B
24.83
6
LONG,
Frankston 7th
15.02
7
Jayden Mendoza
New Summerfield
15.75